Ładowanie…

STOWARZYSZENIE PSZCZELARSKIE ZIEMI KŁOMNICKIEJ

MIODY KŁOMNICKIE - GOTOWY NA SPOTKANIE Z NATURĄ?

Zakończono projekt „Kalendarz pszczelarski na rok 2024”

Stowarzyszenie Pszczelarskie Ziemi Kłomnickiej informuje, iż zakończyło realizację zadania „Kalendarz pszczelarski na rok 2024” przeznaczonego dla pszczelarzy i rolników.

400 kalendarzy zostało rozdystrybuowane  do pszczelarzy/rolników (członkowie Stowarzyszenia, członkowie Kół Pszczelarskich działających na terenie Gminy Kłomnice, rolnicy działający na terenie Gminy Kłomnice)

Zadanie z zakresu Edukacji Ekologicznej finansowane było z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kalendarz pszczelarski jest formą realizacji operacji z zakresu Edukacji Ekologicznej, gdyż ma on zdecydowanie więcej zastosowań, aniżeli zwykłe materiały szkoleniowe. Należą do nich:

– usystematyzowanie działań i prac pszczelarskich w ciągu całego roku kalendarzowego, wraz z możliwością sporządzania notatek,

– zawartość kalendarza opiera się nie tylko na informacjach książkowych, ale również na praktycznych poradach, odnoszących się do konkretnych sytuacji oraz definicji.

 

Jak widać powyżej, forma materiałów szkoleniowych w postaci kalendarza pszczelarskiego z możliwością robienia notatek, jest zdecydowanie bardziej praktyczne niż same materiały szkoleniowe, które i tak znajdą się wewnątrz kalendarza.

Kalendarz ma umożliwić pszczelarzom robienie notatek, ułatwić współpracę i wymianę doświadczeń przypadających na dany okres czasu.