Ładowanie…

STOWARZYSZENIE PSZCZELARSKIE ZIEMI KŁOMNICKIEJ

MIODY KŁOMNICKIE - GOTOWY NA SPOTKANIE Z NATURĄ?

Realizacja zadania „Święto Pszczoły w Kłomnicach w roku 2023”

Stowarzyszenie Pszczelarskie Ziemi Kłomnickiej podejmuje realizację zadania pn. „Święto Pszczoły w Kłomnicach w roku 2023” przeznaczony dla pszczelarzy i rolników.

Zadania z zakresu Edukacji Ekologicznej finansowane są z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W dniu 16 września 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach zostanie przeprowadzona konferencja pn. „Zapylacze pszczelarskie jako forma wsparcia lokalnego rolnictwa” w ramach Święta Pszczoły organizowanego podczas Dożynek w Gminie Kłomnice.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące tematy:

1. Przygotowanie rodzin pszczelich do wykorzystania pożytków towarowych.

2. Powiększenie Pasieki poprzez tworzenie odkładów.

3. Nastrój rojowy a optymalne wykorzystanie pożytków.

Grupa docelowa:

– obejmuje 70 uczestników,

– w wieku powyżej 18 lat.

Cel główny przedsięwzięcia zrealizowany zostanie poprzez następujące cele szczegółowe:

Wygłoszenie 3 wykładów

Uczestnictwa w konferencji 70 pszczelarzy i pasjonatów pszczelarstwa

Druk i dystrybucja 3 broszur informacyjnych zgodnych z każdym z modułów konferencji, dla wszystkich uczestników konferencji

Konferencję dedykujemy przede wszystkim osobom posiadającym pasieki, w szczególności mającym problemy związane z postępem gospodarczym oraz wymieraniem pszczół wynikającym z ingerencji człowieka w środowisko naturalne poprzez stosowanie środków chemicznych, nowych technologii, a także innych zagrożeń będących efektem współczesnego sposobu prowadzenia gospodarki rolnej. W przygotowywanej konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele lokalnych gospodarstw rolnych i stowarzyszeń wspierających, którym nie jest obce życie pszczół.

Dodatkowo, poza nabyciem przez uczestników podstawowej wiedzy z zakresu pszczelarstwa, będzie możliwość spotkania początkujących i doświadczonych pszczelarzy, pasjonatów pszczelarstwa, organizacji proekologicznych oraz rolników tworząc tym samym przestrzeń wymiany doświadczeń pod względem zagrożeń dla owadów zapylających występujących w regionie.