Ładowanie…

STOWARZYSZENIE PSZCZELARSKIE ZIEMI KŁOMNICKIEJ

MIODY KŁOMNICKIE - GOTOWY NA SPOTKANIE Z NATURĄ?

„Dzień Ziemi” i Konkurs dla dzieci „Pszczółki wesoło sobie latają i pyłek z kwiatków zbierają”

Stowarzyszenie Pszczelarskie Ziemi Kłomnickiej inicjuje, a także przyłącza się do akcji budowania postaw proekologicznych u dzieci i dorosłych na obszarze swojego działania. W tym roku „Dzień Ziemi” będzie obchodzony w sobotę 22 kwietnia, a 24 kwietnia rusza konkurs dla dzieci „Pszczółki wesoło sobie latają i pyłek z kwiatków zbierają”.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. 

Od Poniedziałku 24 kwietnia 2023 r. rusza natomiast konkurs dla dzieci „Pszczółki wesoło sobie latają i pyłek z kwiatków zbierają”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kłomnice i gmin sąsiednich.

Kategoria tematyczna konkursu:

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej lub komputerowej o tematyce pszczelarskiej, przyrodniczo powiązanej z pracą pszczół i roślin będących w ich ekosystemie.

Sposób przygotowania prac:

1. Przedmiotem konkursu jest samodzielne przygotowanie pracy zgodnej z tematyką konkursu.
2. Technika pracy dowolna – forma papierowa (rysunek, komiks, plakat, wyklejanka),forma
multimedialna (PDF), itp..

Prace należy dostarczyć do siedziby STOWARZYSZENIA PSZCZELARSKIEGO ZIEMI KŁOMNICKIEJ w Kłomnicach do 24 maja 2023 r.

Pliki do pobrania: